Campana.cz l Amerika l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Bali l SAE l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Luxusní hotely

 úvod
 základní informace
 společenské ostrovy
 tuamotu
 markézy
 letecká doprava
 transfery
 ubytování
 pobytové taxy
 pronájem lodí
 okružní plavby
 výlety po ostrovech
 výlety na Velikonoční os.
 zajímavé odkazy
 

tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

:::

další informace o ostrově

TAHITI

 

 

MUZEA

 

  PEARL MUSEUM
  Vaima Center, Rue Jeanne d´Arc, PPT
Mrs. Margarida Fernandes
P.O. BOX 7 - 98 713 Papeete - TAHITI
Tel. (689) 45.21.22
Fax (689) 45.48.92
E-mail: mfernandez@tahitiperles.pf
www.tahitiperles.com

 

  PAUL GAUGUIN
  PK 51,200 Papeari
Mrs. Belinda Hart
P.O. BOX 16019 - 98 727 Papeari - TAHITI
Tel. (689) 57.10.58
Fax (689) 57.10.42

 

  MUSEUM OF TAHITI AND HER ISLANDS
  PK 14,700 Pointe des Pécheurs, Punaauia
Mrs. Veronnique Mu-Liepmann
P.O. BOX 380354 - 98 718 Punaauia - TAHITI
Tel. (689) 58.34.76
Fax (689) 58.43.00

 

 

PARKY A ZAHRADY

 

  MAHANA PARK (TERRITORIAL PARK OF PAPEHUE)
  PK 18, 500 Paea
Mr.Bruno Sanchez
P.O.BOX: 380679 – 98 718 Punaauia – TAHITI
Tel. (689) 48.19.99
Fax. (689) 43.91.36

 

  HARRISON W.SMITH BOTANICAL GARDEN /MOTU OVINI
  PK 51, 200 Papeari
Mrs.Patricia Grand
P.O.BOX: 16 019 – 98 727 Papeari – TAHITI
Tel. (689) 57.11.07

 

  HARRISON W.SMITH BOTANICAL GARDEN /MOTU OVINI
  PK 51, 200 Papeari
Mrs.Patricia Grand
P.O.BOX: 16 019 – 98 727 Papeari – TAHITI
Tel. (689) 57.11.07

 

  MATAOA GARDENS
 

PK 34, 500 Papara
Mr.Alain Menard
P.O.BOX: 12 500 – 98 712 Papara – TAHITI
Tel. (689) 57.37.24
Fax. (689) 57.36.49
E-mail: tahiti.fleurs@mail.pf

www.tahiti-fleurs.com

 

 

TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI

 

 

PAPEETE

 

Tahiti

Je v každém smyslu srdcem města. Veřejností je tržnice nazývána “Le Marche” a nachází se v nitru města pouze jeden blok od pobřeží. V přízemí prostorných budov se nachází množství stánků s vystaveným šťavnatým ovocem, tahitskou i čínskou zeleninou, kořením, sladkostmi, kostýmy, klobouky, náhrdelníky. Každé odpoledne okolo 16.00 zde nabízejí čerstvě vylovené ryby všech druhů a barev. Tržnice je otevřena každý den od 5.00 do 17.30. Je zde velký výběr čerstvých ryb, vylovených přímo z moře. Nejvíce rušno je tu každou neděli ráno, kdy místní obyvatelé nakupují na nedělní svátek. Je to také výjmečné místo pro fotografování, můžete si být jisti, že zde uvidíte květinový trh s krásně naaranžovanými květinami všeho druhu. Ve vyšších patrech se můžete obdivovat zručnosti zdejších umělců a řemeslníků.
 

PAPEETE TOWN HALL
 

Se nachází na rohu ulice Colette a ulice Paula Gauguina , je ozdobou města a uzavírá veřejnou tržnici. Ve třetím podlaží se nachází galerie, kde je možné si prohlédnout obrazy nebo různé historické předměty.
 

  FAAÁ TOWN HALL
  PK 5, Faa´a
Příklad typické místní architektury, místo svatebních obřadů

 

  ARUE TOWN HALL
 

PK 6, Arue
Budova s typickými prvky francouzské architektury, známá jako “la Saintogne”, toto označení získala v období, kdy Čína měla větší zvuk a váhu než Francie. Stoleté výročí této budovy bylo oslaveno v říjnu roku 1993.

 

  HROBKA KRÁLOVSKÉ RODINY POMARE
 

PK 5,300 Arue
Zde můžete vidět mauzoleum páté generace rodu POMARE (1839-1891), posledních tahitských monarchů.
Královská hrobka byla postavena z kamene z mořských korálů ve tvaru věže, připomínající řeckou urnu červené barvy. Někteří říkají, že střecha hrobky je dokonalá replika láhve benediktínského brandy, nejoblíbenějšího královského drinku.

 

  MAJÁK NA POINT VENUS
 

PK 10 Mahina
Považován za historické místo, kde se Evropané poprvé vylodili na břehu v roce 1767. Je to oblast nejoblíbenějších tahitských pláží s veřejným parkem s černým pískem, tropickou zahradou, majákem, stánky s ručně vyrobenými předměty, sprchami a toaletami.

 

  ČÍNSKÝ CHRÁM V MAMAO
 

Klasická orientální stavba se střechou z keramických dlaždic, postaven v letech 1985-1987, původní dřevěný chrám byl přestaven po požáru v roce 1981.Chrám je zasvěcen legendárnímu bojovníkovi Kan Kungovi. Pro tahitsko-čínskou komunitu je chrám je vzpomínkou na jejich předky.

 

  LAGONARIUM
 

Přírodní podvodní observatoř s pěti velkými rybími parky a několika tisíci tropických ryb, také žraloků, úhořů, želv, ostatních mořských živočichů a korálů. V poledne můžete shlédnout představení spojené s krmením žraloků. Otevřeno je zde denně od 9-17.00.

 

 

VÝLETY

 

  OKRUH KOLEM OSTROVA
 
Tahiti

Klikatá silnice spojuje divoké a skalnaté východní pobřeží s nápadnou černou písčitou pláží, kde se k velké radosti surfařů tříští vlny, a které je v kontrastu s tichými a klidnými plážemi a lagunami západního pobřeží. Během vaší okružní cesty po ostrově si můžete udělat přestávku a vidět Venus at Mahina, pojmenované kapitánem Cookem během jeho mise. Je to historické místo , kde přistáli první evropští objevitelé a dobrodruzi a jediný maják na Tahiti, který stále přitahuje uspěchané návštěvníky. Můžete také navštívit krásné a exotické prostředí tří vodopádů ve Faarumai . Během vaší cesty můžete obdivovat krásné kvetoucí zahrady, pozorovat nádherné pobřežní scenérie, seznámit se s výrobky a dovedností místních řemeslníků. Na západním pobřeží v Papeari se nachází botanická zahrada, kterou založil Harrison Smith, jenž se na přelomu století se rozkládala těsně vedle muzea P. Gaugina. Také zahrada s malým vodopádem Vaipahi je ideálním místem pro zastávku. Papara je také místem, kde můžete obdivovat nádherné a rozlehlé golfové hřiště, které je umístěno v kouzelném

prostředí komplexu Atimaono, kde byla ještě v 19. století farma, kde se pěstovala cukrová třtina a současně zde byla i továrna na výrobu rumu. Možné navštívit další nádherné zahrady “zahrady Mataoa”, kde vaše srdce najde potěšení z krásných květin. Paea je místem s malým jezírkem a ledovou vodou, které se vzniklo v jeskyních Mara´a, které hluboko zasahují do nitra hor. Arahurahu marae znovu obnovené místo náboženských setkání s různými kamennými kvádry, které jsou zasvěcené starým bohům. Veřejná pláž v Punaaui je ideálním místem pro zastávku a občerstvení. Na závěr okružní cesty je zajímavé navštívit tahitské muzeum s bohatou sbírkou velmi starých a znovu zrekonstruovaných historických výjevů a dekorací. Oblast “Pari” nabízí pohled na velkolepé útesy se svojí neporušenou a nedotčenou tváří s množstvím výjimečné fauny a flory a několika starodávnými místy, která jsou zajímavá pro turisty a návštěvníky.

 

  IAORA TAHITI ECO TOURS
  Mr. Philipe SIU/Mr.Francis Murphy
P.O.Box 6845 – 98 702 Faa´a – TAHITI
Tel. (689) 41.04.20 /77.09.96
Fax. (689) 41.04.20
E-mail: ecotours@mail.pf
www.iaora.com

 

  ÚDOLÍ A HORY:
 
Tahiti

Projít křížem krážem údolí “Papenoo” lze s průvodcem pěšky nebo projet na horském kole či terénním autem s náhonem na čtyři kola. Vnitřek ostrova můžete projet vláčkem, kterým se dostanete až do velkého údolí Papenoo, nabízející působivý a velkolepý pohled na vodopády a množství nejrůznějších druhů rostlin. Je také místem archeologických nalezišť a vykopávek. Vláčkem můžete projet tunelem k známému přírodnímu jezeru Vaihira, místu plném legend a poté sjedete až k rovinaté oblasti Mataiea. Také mnoho dalších údolí nabízí působivý pohled na vodopády a podzemní galerie s úchvatnými vodními úkazy, které zcela určitě stojí za návštěvu.
Tahitský poloostrov je nejlepší projít pěšky s průvodcem. Výlet obvykle začíná plavbou na lodi do Vaiote, pokračuje se pěšky směrem k místu podle legendy zvanému “bubnující skály”. Potom následuje zastávka u archeologických ruin a vykopávek , které se skrývají v podzemí. Během výletu si také můžete prohlédnout útes Pari se svými krásnými, malými zálivy a jeskyněmi.Po přenocování v chýši ve Fararoa cesta pokračuje směrem k tajemné jeskyni Vaipori a jejímu podzemnímu jezeru, místu opředenému legendami, které je také vhodné ke koupání.

 

  VRCHOL HORY AORAI
 

Výstup na vrchol AORAI (2.066m)můžete podniknout bez průvodce. Je zde označená stezka na vrchol a místa, kde se nachází chata sloužící k odpočinku. Výstup se začíná v nadmořské výšce 600 metrů nad mořem nedaleko vojenského výcvikového kempu. První část je nejsnadnější a ze hřbetu Hamuta budete mít krásný výhled na sousední údolí a v okamžiku, kdy se dostanete k prvnímu přístřeší, se budete nacházet v nadmořské výšce 1.400 metrů nad mořem. Následuje mnohem těžší část výstupu, při které musíte projít přes devilské skály. Z vrcholu Aorai uvidíte všechny tahitské vrcholy a hluboká údolí se stovkou vodopádů a také siluetu ostrova Moorea a v dáli oceánu ostrovy Tetiaora a Maiao.

 

  LÁVOVÁ OBLAST HITIA
 

Doporučujeme k ní dojet autem s náhonem na čtyři kola společně s průvodcem, později vystoupit a jít si tuto oblast prohlédnout pěšky. Rozkládá se u východního skalnatého pobřeží a jsou zde pozůstatky původní vulkanické činnosti, místy narušené a propadlé do kterých někde pronikla voda a dala vzniknout vodopádům.Také samotný výzkum “podzemních galerií” je fascinujícím zážitkem a získané zkušenosti velkým přínosem pro všechny jeskyňáře.

 

 

KRÁTKÉ VÝLETY

 

  BELVEDER
  Toto místo se nachází ve výšce 600 metru v kraji Pirae, kam se dostanete po silnici z údolí Hamuta. Je zde restaurace, která je výchozím bodem pro výstup na vrchol hory Aorai.
Je odsud krásný panoramatický výhled z nedalekého údolí Fautaua na přístav, Papeete a v horizontu na ostrov Moorea.

 

  HŘBET-HŘEBEN TAHARAA
 

V oblasti Arue se u severního pobřeží vypíná Taharský hřbet, který se táhne do dálky podél celého pobřeží a nabízí krásný panoramatický pohled , stejně tak jako pohoří v Papeete, které obzvlášť vyniká při západu slunce. Východním směrem se nachází zátoka Matavai s jejím malým útesem a magnetizujícím černým pískem, která končí u Point Venus a jejího bílého domu.

 

  POINT VENUS
  Nachází se na severním okraji zátoky Matavai. Je to místo, které se stalo dějištěm úspěšného
vylodění evropských námořníků, které započalo roku 1767 za účasti Walise, Bouganvilla a Cooka. James Cook pojmenoval toto místo podle planety Venuše, díky vzpomínce na jeho vědecké pozorování této planety. První protestantští misionáři se zde usadili o rok později roku 1768. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout 2 památníky dokumentující tyto dvě velké události. Typický bílý dům však byl postaven později roku 1867 mužem jménem Mangreva. Z velké, černé písečné pláže zátoky Matavai můžete upřít pohled na nádheré vrcholy, kopce a útesy pohoří Orohena, které je často ověnčeno mlhou s nejvyšším bodem ostrova (2.241 m).

 

  NÁHORNÍ PLOŠINA V TARAVAO
 

Na Tahitském poloostrově se nachází další velkolepé panoramatické místo, které by bylo velkou škodou nenavštívit. Vaše cesta vede po místní silnici, kterou zastiňují majestátní eukalypty, na loukách se klidně pasou stáda krav vedle polí se zeleninou. Svažující náhorní plošina Taravao téměř připomíná Normandii. Můžete také zaměřit svůj pohled na dvě zátoky, které vás zcela určitě okouzlí a zapůsobí na vás.

 

 

SPORTOVNÍ AKTIVITY

 

Většina z těchto aktivit je soustředěno do Papeete s vyjímkou Atimaono, kde se nachází golfové hřiště, které potřebuje velký prostor a odpovídající prostředí vhodné pro tento sport. Bylo postaveno na místě dřívějších plantáží a továrny na výrobu rumu, které si uchovává nostalgii z doby koloniálního období.
Je zde více tenisových kurtů než byste mohli spočítat, které patří buď hotelům nebo různým tenisovým klubům v okolí.
Můžete si zde také zahrát squash na hřištích, které patří k hotelům Matavai nebo k sportovnímu centru Resort&Sports.
Hlavní centra pro jízdu na koni byla založena nedaleko hřiště Pirae, kde také probíhají hodiny výuky jízdy na koni, projížďky na koních dle přání klientů, výlety do nedalekého horského terénu.

 

 

GOLF

 

  OLIVIER BREAUD INTERNATIONAL GOLF COURSE
 

PK 40, 200 Mataiea
Mr. Patric Rev
P.O.BOX 12 017 – 98 712 Papara – TAHITI
Tel. (689) 57.40.32 - klub
57.43.41 - recepce
57.40.52 - kancelář
Fax. (689) 57.49.68


V golfovém klubu Atimaono si můžete zahrát na golfových hřištích s 18 jamkami, přičemž jsou rozdělena dle obtížnosti pro začátečníky, tak i pro zkušené hráče. Zeleň a přírodní zákoutí umocňují neobyčejnou krásu tohoto místa. Atimaono se svými 72 hřišti má rozlohu 5.950 m, patří k nejvyhledávanějším atrakcím na Tahiti. Stejně jako Francie, která má akreditaci na pořádání golfových turnajů, tak i Atimaono hostí každý červenec mnoho hráčů z celého světa, kteří se účastní prestižního turnaje “Tahiti Open International”. Mezi hotely a hřišti je zajištěna doprava.

 

 

TENIS

 

 

TENNIS CLUB DE FAUTAUA

 

Mr. Paul Langlois
P.O.Box 2176 – 98 713 Papeete - TAHITI
Tel. (689) 42.00.59 / 42.38.66
5 kurtů nacházejících se ve Fautaua.

 

 

A.S FEI PI SECTION TENNIS

 

Mr. Bernard SAEZ
P.O.BOX 2077 – 98 713 Papeete – TAHITI
Tel./Fax. (689) 42.53.87
7 kutrů, které se nacházejí v Arue Commune
PK 3,200

 

 

CLUB EXCELSIOR SECTION TENNIS

 

Mr. Marcel Lequerre
P.O.BOX 206 – 98 713 Papeete – TAHITI
Tel. (689) 43.91.46 / 79.85.58
5 hřišť u Quartier Mission

 

 

SQUASH

 

 

MATAVAI HOTEL, RESORT&SPORT CENTER

 

P.O.BOX 32 – 98 713 Papeete – TAHITI
Tel. (689) 42.67.67
Fax. (689) 42.36.90
E-mail: matavai@mail.pf
3 hřiště

 

 

JÍZDA NA KONI

 

 

CLUB EQUESTRE DE TAHITI

 

Pirae race track
Miss. Veronique Clercy
P.O.BOX 444 – 98 713 Papeete –TAHITI
Tel. (689) 42.70.41 / 77.18.25
Fax. (689) 42.11.94
Otevřeno od 6.00-11.00 a od 14.00 – 19.00 hod. , zavřeno je v pondělí.

 

 

NÁMOŘNÍ AKTIVITY

 

Tahiti - jachting

Dvě nejvýznamnější centra, kde se půjčují plachetnice a lodě, jsou určena pro všechny lidi, kteří milují moře. Ve východní části Tahiti se nachází Tahiti Yacht Club v Arue, který má vlastní přístaviště a námořní školu. Na západě v Punaauii je další námořní centrum - Taina marina, Služeb tohoto centra využívají především velké hotely. Je možné si objednat ubytování na velkých lodích, z nichž některé se používají k lovu ryb, jiné k výletům po moři. V bezprostřední blízkosti hotelů a jachtového klubu v Arue se nachází potápěčské centrum. Ostatní vodní sporty jako např. vodní lyžování, windsurfing, lodní výlety, výlety při západu slunce apod. jsou nabízeny zejména v hotelích, čímž se vlastně stane vaše dovolená velmi aktivní a fascinující.

 

 

CENTRA NÁMOŘNÍCH AKTIVITY

 

 

TAHITI BEACHCOMBER PARKROYAL NAUTICAL ACTIVITIES CENTER

 

Mr. Didier Alpini
P.O.BOX 6014 – 98 702 Faa´a – TAHITI
Tel. (689) 53.34.96 / 77.60.01
Fax. (689) 43.10.65
E-mail: aquatica@mail.pf
www.aquatica-dive.com
Podvodní potápění s Tahiti Aquatica Dive Center, dále nabízí plavbu na lodi spojenou s krmením žraloků, ryb, výlet lodí při západu slunce, výlety na motorové lodi, projíˇžďka na lodis proskleným dnem, vodní lyžování, šnorchlování, zapůjčení šlapadel a kajaku, pro ochranu jsou k dispozici bezpečnostní pásy, na požádání je možné zajistit projížďku na katamaránu se skiperem

 

 

LE MERIDIEN TAHITI HOTEL NAUTICAL ACTIVITIES CENTER

 

Mr. Dominique Lestage
Mr. Christophe Pechberty
P.O.BOX 380 595 – 98 718 Puaauia – TAHITI
Tel. (689) 45.21.98 / 77.69.81
Fax. (689) 45.21.98
E-mail: oceanworld@mail.pf
Nabídka podvodního potápění s Ocean World Tahiti, minimálně 2, maximálně 8 lidí, lze si pronajmout výbavu na šnorchlování nebo kajak.

 

 

ARUE YACHT CLUB

 

Tahiti - jachting

PK 4, 500 Arue
Mr. Michel Alcon
Mrs. Jeannette Bride
P.O.BOX 1456 – 98 713 Papeete – TAHITI
Tel. (689) 42.78.03
Fax. (689) 42.37.07
E-mail: yctahiti@mail.pf
Výuka navigace včetně vyzkoušení v praxi za výhodných podmínek. Organizují zde soutěže a závody.

 

 

ARUE SAILING SCHOOL

 

PK 4, 500 Arue
Mr. Cornette De Saint-Cyr
P.O.BOX 14235 – 98 701 Arue – TAHITI
Tel. (689) 42.23.54
Fax. (689) 43.13.00
E-mail: evatahiti@mail.pf
Výuka windsurfingu a ostatních vodních sportů.

 

 

SKI NAUTIQUE CLUB DE TAHITI

 

PK 7, 500 Punaauia
Mr. Patrick Pluviau
P.O.BOX 50 136 – 98 716 Pirae – TAHITI
Tel. (689) 77.22.62
Fax. (689) 41.26.09
E-mail: patou.nadou@mail.pf
Představení a výuka vodního lyžování s kvalifikovaným instruktorem za výhodných podmínek.

 

 

TAHITI NAUTIC CENTER

 

PK 56 Phaeton bay, Tavaro
Mr. Vetea Liauzun
Mr. Bruno Chardon
P.O.BOX 7305 – 98 719 Tavaro – TAHITI
Tel. (689) 57.20.70
Fax. (689) 57.05.07
E-mail: tahiti.sport@tahiti-sport.pf
Celodenní nebo polodenní pronájem motorové lodě, lodě poháněné šlapadly.

 

 

KOTVIŠTĚ - PŘÍSTAVIŠTĚ

 

 

MARINA TAINA

 

PK 9 Punaauia
Mr. Eric Palmezac
Mr. Guillaume Louis
P.O.BOX 13 003 – 98 717 Punaauia – TAHITI
Tel. ( 689) 41.02.25
Fax. (689) 45.27.58
E-mail: marina@mail.pf
Kotviště s kapacitou 200 míst pro jachty nebo luxusní lodě. Možné pronajmout si loď k lovu ryb, potápěčský klub. restaurace, obchod, sklad k doplnění zásob a paliva.

 

 

FARE - UTE MARINA

 

průmyslová zóna Fare
Mr. Vetea Liauzun
Mr. Michel Monnet
P.O.BOX 62 – 98 713 Papeete – TAHITI
Tel. ( 689) 53.30.70
Fax. (689) 53.30.69
E-mail: tahiti.sport@tahiti-sport.pf
Základna pro námořní lodě, motorové lodě, soukromé lodě, potápěčské centrum, obchod s námořnickými potřebami.

 

 

EXKURZE K LAGUNÁM

 

 

SOUTH SEA TOURS

 

Delfíni

Fare-Ute Marina
Mr. Alain Roux
P.O.BOX 62 – 98 713 Papeete - TAHITI
Tel. (689) 78.54.68
Fax. (689) 42.17.75
Na výlet k laguně se můžete dostat motorovou lodí A 23-ft., která byla postavena k tomuto účelu a která pojme maximálně 6 cestujících. Můžete se těšit na projížďku lagunou. V nabídce je i celodenní výlet na ostrov Moorea včetně občerstvení. Na požádání si můžete na celý den pronajmout loď.

 

 

COURSET LOISIRS NAUTIQUES

 

Yacht Wharf
Mr. Paul Courset/Mr. Harold Wright
P.O.BOX 1233 – 98 729 Papetoai - MOOREA
Tel. (689) 56.23.82 / 56.50.05
Fax. (689) 56.38.75
E-mail: courset.loisirs@mail.pf
Na výlet k laguně se dostanete katamaránem A 41-ft., který pojme minimálně 30 osob, maximálně 60 pasažérů. Při vašem výletu se dostanete až k laguně Matavai a Venus Point. Během plavby je se zastavuje na koupání a šnorchlování / výbava je k dispozici /, součástí je ochutnávka tropického ovoce.

 

 

REKREAČNÍ RYBOLOV


Světově proslulá společnost Tahitian International Billfisch Tournament organizuje soutěže ve výlovu ryb na Tahiti a jejích ostrovech a každé 2 roky se koná pro zapálené závodníky mezinárodní soutěž v rekreačním výlovu ryb.
 

 

TAHITIAN INTERNATIONAL BILLFISH TOURNAMENT

 

Mr. Alban Ellacott
P.O.BOX 4606 – 98 713 Papeete – TAHITI
Tel. (689) 43.19.00
Fax. (689) 43.28.45
E-mail: tibt@mail.pf
www.tahitisportfishing.com/tibt.htm

 

 

HAURA CLUB DE TAHITI

 

Mr. Geogers Poroi
P.O.BOX 4503 – 98 713 Papeete – TAHITI
Tel./Fax (689) 42.37.14 / 77.09.29
Tento tahitský klub má množství lodí a vybavení vhodnému k lovu ryb.

 

 

NAPUKA

 

Marina Taina, Punaauia
GIE Tahiti Sporting & Adventure
Mr. Stanley Chave
P.O.BOX 4512 – 98 713 Papeete – TAHITI
Tel. (689) 42.18.34 / 41.02.25
Fax. (689) 42.18.35 / 45.27.58
E-mail: moananui@mail.pf

 

 

POTÁPĚČSKÁ CENTRA

 

 

TAHITI PLONGEE

 

PK 7, 500 Punaauia
Mr. Henry Pouliquen
P.O.BOX 2192 – 98 713 Papeete TAHITI
Tel. (689) 41.00.62 /43.62.51
Fax. (689) 42.26.06
E-mail: plongee.tahiti@mail.pf
Zkušený akreditovaný průvodce CMAS * * *, potápěčská škola pro děti. Zde je možné složit zkoušky FFESSM a získat certifikát CMAS.

 

 

AQUATIC DIVE CENTRUM

 

Tahiti Beachcomber Parkroyal hotel
Mr. Didier Alpini
P.O.BOX 6014 – 98 702 Faa´a TAHITI
Tel. (689) 53.34.96 / 77.60.01
Fax. (689) 43.10.65
E-mail: aquatica@mail.pf
www.aquatica-dive.com
Kvalifikovaná výuka zaštítěna CMSA * * *, potápěčská škola, 6 specializovaných kurzů např. potápění k vrakům, rychlostní potápění, noční potápění , potápění v moři.
Lze složit zkoušku a získat certifikát CMAS a PADI.

 

 

OCEAN WORLD

 

Le Meridien Tahiti hotel
Mr. Dominique Lestage
P.O.BOX 380 595 – 98 718 Punaauia TAHITI
Tel. (689) 45.21.98 / 47.07.24
Fax. (689) 45.21.98
E-mail: oceanworld@mail.pf
Kvalifikovaný instruktor BEES 1, MF1 CMAS * * instruktor PADI DIVE RESORT OPERATOR a člen PIRA. Je zde možné složit všechny zkoušky a získat certifikáty ANMP obtížnosti 1 a 2 a PADI.

 

 

EULEUTHERA PLONGEE

 

Taina marina, Punaauia
Mr. Nicolas Castel
Mr. Josua Rouger
P.O.BOX 13 029 – 98 717 Punaauia TAHITI
Tel. (689) 42.49.29 / 77.65.68
Fax. (689) 43.66.22
E-mail: eleut@tahiti-dive.pf
www.tahiti-dive.pf
Výuka potápění pod záštitou mezinárodní organizace CMAS * *, pod dohledem kvalifikovaného instruktora BEES 1, lze získat certifikáty FFESSM, CMAS PADI.

 

 

ITI DIVING INTERNATIONAL

 

Želva

Puunui Marina, Vairao
Mr. Gilles Jugel
P.O.BOX 75400 – 98 719 Taravao - TAHITI
Tel. (689) 57.77.93 / 78.77.93
Fax. (689) 57.77.93
E-mail: itidiving@mail.pf
www.diveguide.com/p2950.htm
www.itidiving.pf
Výuka potápění pod záštitou mezinárodní organizace CMAS * *, pod dohledem kvalifikovaného instruktora BEES 1, PADI OWSI, lze získat certifikáty FFESSM, CMAS PADI.

 

 

SURFING

 

Surfování

Surfing, který je starodávným a typickým polynézským sportem si stále drží svojí dobrou pověst. Tahiti se stalo jedním z hlavních center, kde se konají mezinárodní soutěže za účasti nejlepších sportovců z celého světa. Obrovské vlny, které se valí k pobřeží v oblasti Teahupo přitahují a vzrušují nejlepší surfaře naší planety.
Nebojácní a odvážní mohou bojovat s vlnami na svých surfech v oblasti Papara nebo Taapuna na západním pobřeží od května do listopadu nebo v oblasti Papenoo na východním pobřeží od listopadu do března.

 

 

MOANA SURF TOURS

 

PK 8, 300, Otumaoro Punaauia
Mr. Moana David
P.O.BOX 6734 – 98 702 Faa´a – TAHITI
Tel./Fax. (689) 43.70.70
E-mail: moanasurftours@mail.pf
Lze si vybrat možnost polodenního nebo celodenního surfování s ubytováním v pokoji případně ubytovně, druhou možností je denně surfovat s Moana Surf Tours pro ubytované v hotelích nebo penzionech. Doprava z místa ubytování je zahrnuta v ceně.

 

 

TURA´ I MATA´ARE SURF SCHOOL

 

Kelly Surf shop, Fare Tony center
Mr. Olivier Napias
P.O.BOX 4232 – 98 713 Papeete – TAHITI
Tel. (689) 45.44.00 / 77.27.69
E-mail: surfschool@mail.pf
Výukové kurzy probíhají od 9.00 – 12.00 a od 13.30-17.00 hod. Úvodní kurz a seznámení se základy surfování probíhá na pláži v oblasti Papenoo a Papara pod dohledem odborného instruktora. Zapůjčení prkna na surfování , doprava a pojištění je zahrnuto v ceně.

 

 

STRAVOVÁNÍ A NOČNÍ ŽIVOT

 

Ovoce

Na Tahiti je možné využít k stravování množství venkovních restaurací a návštěvníci si mohou vybrat z jejich nepřeberného množství. Velké hotely nejčastěji nabízejí 2 formy stravování. Jednak rychlé občerstvení, druhou možností je obsluha v restauraci s veškerými službami a organizací večerních programů a bohatou nabídkou stravování ve formě bufetu. K umocnění atmosféry hotely pořádají taneční představení profesionálních skupin. V jiných hotelích můžete ochutnat například pochoutky francouzské národní kuchyně, jinde čínské speciality. Velmi mnoho pizerií, snack-barů a dalších zařízení k rychlému občerstvení umožňuje každému, vybrat si z velkého množství stravovacích zařízení. Dalším originálním a typickým tahitským fenoménem jsou tzv. “roulottes”, kdy se majitel se svojí nabídkou pohybuje z místa na místo a má otevřeno dlouho do noci. Tyto “roulottes” mají někdy stolečky se židlemi a nabízejí jednoduché občerstvení včetně jednoduché obsluhy např. čínská jídla, pizzy, palačinky v různých cenových relacích.


PAPEETE V NOCI


Papeete vypadá po setmění tak trochu jako houpající se město.Otevřené bary u chodníků jsou po celý týden velmi rušné a plné života. Některé z nočních klubů zavírají během týdne o půlnoci, během víkendu však mají otevřeno do 4.00 hod. Mezi zajímavá a vyhledávaná místa, kde se můžete napít a zároveň si i dobře zatancovat patří Le Tiffany´s, Parisian style café ve Vaima Center, Le Tamure Hut a La Cave v hotelu Royal Papeete, Le Paradise, Le Club 106, Le Cripton, Le Manhattan, Le Scorpio, Le Piano Bar, Le Roll´s, Le Zizou Bar, Le Kikiriri.
 

 

NAKUPOVÁNÍ

 

Perla

Je velmi těžké odolat pokušení a nekoupit si tahitské perly. Perly různých velikostí a tvarů jsou tou nejkrásnější vzpomínkou na ostrov. Velké množství obchodních domů nabízí ke koupi perly různých tvarů a druhů včetně souprav. Nabídka je natolik různorodá a široká, že je finančně dostupná téměř pro každého. Také různé suvenýry všech různých barev přilákají vaši pozornost. Rovněž ručně vyrobené předměty vás potěší svým uměleckým zpracováním a mohou se stát krásným dárkem. K oblíbeným a hojně kupovaným suvenýrům patří také ručně vyřezávané předměty ze dřeva, ručně tkané výrobky jako např. klobouky, či překrásné výšivky. Za povšimnutí také stojí lastury, perlové náhrdelníky, ručně tkané tašky, šaty a oblečení, žraločí zuby, vanilka apod. Vyhlášený je zde speciální polynézský styl tetování a návštěvníci se často nechají zlákat. Želvy či posvátná zvířata tetovaná na rameni nebo paži se stávají symbolem a známkou toho, že jste zde na ostrovech pobývali. V neposlední řadě v Papeete můžete navštívit obchodní dům, kde je k dostání luxusní francouzské zboží osvobozené od cla.

 

Tahiti.cz

zpět

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: +420 604 200 252 , fax: 379 731 072, email: zeman@campana.cz

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.